طناب نسوز

طناب های نسوز که به آنها پکینگ نسوز نیز گفته می شود از الیاف نسوزی همچون فایبرگلاس ، فایبر سرامیک ، فایبر آزبست ، آرامید ، گرافیت ، تفلون و … تولید میگردد و گاهی اوقات برای افزایش مقاومت مکانیکی با شیمیایی آن ، این طناب ها را با سیم های فلزی مسلح و یا به رزین های خاصی آغشته می نمایند . طناب های نسوز در دو مقطع گرد و چهار گوش تولید گشته و نوع مقطع گرد به دو صورت تابیده یا بافته شده و نوع مقطع چهار گوش تنها به صورت بافته شده تولید می گردد .

برای اطلاعات بیشتر می توانید بروی گروه طناب های مورد نظر خود در جدول زیر کلیک نمائید :

شرح مقاومت حرارتی
طناب نسوز گرافیتی ساده تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد
طناب نسوز تفلون PTFE تا ۲۸۰ درجه سانتیگراد
طناب نسوز آرامیدی تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد
طناب نسوز فایبر گلاس تا ۵۵۰ درجه سانتیگراد
طناب نسوز گرافیتی خالص تا ۶۵۰ درجه سانتیگراد
طناب نسوز سرامیکی تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد

 طناب نسوز یا پکینگ نسوز چیست؟

طناب های عایق بندی شده گرد از موادی با کیفیت عالی ساخته شده اند – رشته های سرامیکی فشرده و ارتجاعی، پیچیده شده به دور هسته ای سفالی. طناب های استیل حتی مخلوطی از رشته های استیل مرغوب هم دارند.آنها به طور کلی برای بسته شدن در دماهای مختلف بالا کاربرد دارند.

طناب نسوز

طناب های نسوز یا عایق بندی شده چهارگوش از مواد بسیار خوب ساخته شده اند. اول از همه رشته های سرامیکی ارتجاعی و در هم فشرده، رشته های شیشه ای، و سیم های استیل بسیار مرغوب. مواد بعدی سیم های آهنی با قالب گیری خوب که در برابر دماهای بالا بسیار مقاومند، که در رشته های سرامیکی از طناب ها به شکل چهارگوش کارگذاشته می شوند.

این پکینگ نسوز ها به طور اساسی در به کارگیری و بستن در دماهای بالا استفاده می شوند. به طور خاص در جاهایی که به انعطاف بالا و وزن های زیاد نیاز باشد.
طناب های عایق بندی شده درهم پیچیده، از دو ریسمان بافته شده اند. به این ترتیب که یک ریسمان از ۶ تا ۵۰ میلیمتر به همراه رشته ای شیشه ای یا فولادی که در هم پیچیده می شوند.آنها مقاومت بسیار بالایی در دماهای زیاد دارند. طناب ها حدودا از ۱۸ درصد الیاف طبیعی درست شده اند که در دماهای بالا می سوزند. در این فرآیند دود و گازهای ناشی از سوختن خارج می شوند در صورتی که تاثیری در ترکیب مواد طناب ها داده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *