دسته بندی ملات نسوز به چه صورت است ؟

بطور کلی ملات های نسوز  به دو دسته تقسیم میشوند: ملات های سفت شونده در حرارت (گرما خودگیر) و ملات های سفت شونده در هوا  (هوا خودگیر)

ملات های گرما خودگیر، مجموعه سرامیکی با اتصالات قوی را تنها در دماهای کوره ایجاد میکنند. این ملات ها قابلیت انعطاف پذیری در انبساط و اتقباض ناشی از تغییرات دمایی کوره را ارائه میدهند. از آنجایی که ملات گرما خودگیر با ترکیبات متنوعی موجود بوده، میتوانند در دیوارهای آجری، که در آنها حداقل بودن میزان انقباض تمام اتصالات ضروری میباشد، استفاده شوند.

ملات های هوا خودگیر، بعد از خشک شدن مجموعه صلب و سختی به وجود می آورند. چسب های شیمیایی تهیه شده به وسیله مواد مناسب، با انتخاب و اختلاط صحیخ، از خواص و ملات های هوا خودگیر بهره مند میشوند و به استحکام اتصال در دمایی که چسب سرامیکی عمل میکند، میرسند.

نکاتی که باید در ملات نسوز در نظر گرفته شود؟

ملات ها باید با همان دقتی که آجر نسوز  انتخاب شده است، انتخاب شود. مصرف کنندگان مواد نسوز به این نتیجه رسیده اند که اتصالات ضعیف یا فواصلی که با مواد نامناسب پر شده اند میتوانند عمر ساختار را به شدت کاهش دهند.

ملات باید دارای خواص کاربردی خوبی باشد تا هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ سهولت در استفاده، چه به صورت ماله کشیدن و چه به صورت غوطه ور کردن، پایدار باشد. ملات در حین خشک شدن و حرارت دیدن نباید دچار انقباض بیش از حد شود، همچنین در ماکزیمم یا بیشینه دمای کاری خود نباید دچار پخت بیش از حد شده و یا در آن حفره ایجاد شود.

انبساط حرارتی ملات باید حدودا مشابه انبساط حرارتی آجر باشد. در غیر این صورت، تغییرات دمایی بر روی اتصال بین آجرها تاثیر گذاشته و باعث ایجاد ترک یا پوسته شدن سطح روکش ها میشود.

انتخاب ملات نسوز به چه صورتی است ؟

شرایطی که ملات ها با آنها سروکار دارند اغلب بسیار سخت بوده و در نتیجه به خواصی که با دقت تنظیم شده باشند نیاز است. از نظر اقتصادی و نصب آسان تر آجرچینی، یک ملات بایستی کارپذیری، قابلیت ماله کشی و خواص کاری خوبی داشته باشد .

یک ملات نسوز با کارایی مناسب و حفظ آب عالی در محدوده ای از غلظت میتواند برای اتصالات بنایی و تخته ماله ای مانند پوشش سطحی دیوارها یا برای وصله و تعمیر استفاده گردد.

در صورتیکه به اتصال های قوی نیاز است، ملات نسوز باید به قدر کافی حرارت ببیند تا پیوند سرامیکی قوی ایجاد کند. اما خاصیت دیرگدازی ملات باید به اندازه کافی بالا باشد تا در برابر ذوب یا جاری شدن از درزها در دماهای بالا مقاومت کند.

ملات نسوز به چه صورت ارائه میشود و در کجا کاربرد دارند؟

ملات نسوز در پاکت های 25 کیلویی ارائه میشوند.

مواد نسوز استفاده شده در ملات شرکت نیکان نسوز جی  در ساخت بسیاری از کوره ها و سایر موارد کاربرد دارد و میتوان برای چیدمان آجرها، لایه خنثی بین هر نوع آجر، جلوگیری از هجوم سرباره و خورندگی و ….. کاربرد دارد.

ریسک خرید ملات نسوز بی کیفیت چیست ؟

اگر در هنگام خرید ملات نسوز نسبت به خصوصیات و ویژگیهای لازم آنها آگاهی لازم را دارید و همچنین بر کاربرد هر کدام اشراف کامل دارید ریسکی در خرید شما وجود نخواهد داشت. از طرفی بی دقتی در انتخاب و استفاده از ملات نسوز بی کیفیت، منجر به هدر رفتن سرمایه شما شده و بازده کاری شما را پایین خواهد آورد و ریسک خطرات انسانی بالا خواهد رفت.

چگونه میتوان ملات نسوز را سفارش داد ؟

با توجه به کاربردهای گسترده و تنوع ملات نسوز شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و رسیدن به درخواست خود با شرکت  نیکان نسوز جی  در تماس باشید تا با توجه به نیاز خود، با کیفیت ترین و مناسب ترین محصول را با قیمتی مناسب در اختیار شما دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *